Профілактика коронавірусної інфекції: як запобігти зараженню

Число людей, інфікованих новим типом коронавірусу, в Європі продовжує зростати. Той факт, що до 80% потенційних носіїв взагалі не виявляють жодних симптомів, сприяє поширенню хвороби, і тому вони несвідомо поширюють хворобу на своє оточення. З цього дуже важлива профілактика.

Днями стало відомо, коли з’явиться перша вакцина в Україні і скільки вона коштуватиме, повідомляє ІА Вголос.

Новий тип коронавірусу SARS-CoV-2, який в даний час паралізує майже весь світ, поширюється набагато ширше, ніж його попередники MERS-CoV і SARS-Cov . Швидкість, з якою вірус і пов’язане з ним захворювання covid-19 досягає широкої публіки, пояснюється тим, що до 80% інфікованих мають симптоми без симптомів або у вигляді непомітної застуди. Ці потенційні носії поняття не мають, а вірус поширюється несвідомо.

Зазвичай це відбувається двома способами: безпосередньо, тобто при прямому контакті з інфікованою людиною , або побічно через предмети і поверхні, до яких він доторкнувся .

Пряме зараження коронавірусом

Як ви, напевно, вже знаєте, SARS-CoV-2 передається повітряно-крапельним шляхом. Простіше кажучи, це крихітні невидимі крапельки, що містять інфекційні вірусні частинки .

Заражені поширюються навколо них:

  • Диханням
  • Говоривши
  • Чхання

Здорова людина найчастіше заражається при вдиханні цих інфекційних крапель або попаданні їх прямо в око. Таким чином він може заразитися на відстані до 2 метрів . Однак цілком безпечним вважається відстань до 5 метрів. Заражена людина також може передати коронавірус при прямому контакті, наприклад, спочатку кашляючи долонею, а потім доторкнувшись до іншої людини без ретельного миття рук.

Непряма коронавірусна інфекція

Як згадувалося вище, передача інфекції також може відбуватися так званим непрямим шляхом, тобто через заражені предмети і поверхні. Краплі, що виходять з тіла пацієнта, можуть легко потрапити на одяг, телефон, клавіатуру комп’ютера або інший об’єкт . Важливо розуміти, що потенційний ризик-це все, що знаходиться поблизу від інфікованої людини. При їх використанні, звичайно, є інша передача. Зазвичай це відбувається в той момент, коли здорова людина торкається до зараженого предмету, а потім торкається його або її очей, рота або носа немитими руками.

Важливу роль в цьому відношенні відіграє час, протягом якого SARS-CoV-2 залишається. Для кожної поверхні він різний. Перебуваючи в аерозолі, тобто в повітрі, за останніми даними , він зберігається до 3 годин, на міді до 8 годин, на чорних металах близько 24 годин, а на пластику навіть в три рази довше. Те ж саме і з матеріалами з нержавіючої сталі. На папері, в тому числі на банкнотах, вірус може триматися цілий день.

Як максимально стерилізувати домогосподарство?

Враховуючи те, що вже було сказано, зрозуміло, що 100% захисту немає. Ви можете принести вірус додому на будь-який заражений предмет або на себе. Однак його поширення можна запобігти, принаймні частково, шляхом регулярного очищення і використання відповідних продуктів.

Дослідники рекомендують купувати розчин етанолу з мінімальною концентрацією 70%. Також підходить 0,5% розчин перекису водню . Однак дезінфікуючий засіб також можна приготувати в домашніх умовах, зокрема 0,5% розчин гіпохлориту натрію. Ви можете зробити це, змішавши 5% SAVO з водою у співвідношенні 1: 10.

Якщо у вас немає під рукою будь-якого з цих дезінфікуючих засобів, ви можете мити поверхні з милом або будь-яким іншим миючим засобом, призначеним для цієї мети. Також майте на увазі, що не всі поверхні можна продезінфікувати цими способами. Будьте особливо обережні при використанні розчину хлориду натрію, так як він може пошкодити деякі чутливі матеріали. Ніколи не дезінфікуйте руки цим розчином! Це може призвести до травм шкіри.

Зокрема, регулярно прибирайте кухню і ванну кімнату. Якщо у вас немає такої можливості, використовуйте хоча б гарячу воду.

Подача свіжого повітря також важлива, тому завжди провітрюйте будинок протягом декількох хвилин кілька разів на день.

Також зверніть увагу на правильне приготування їжі. Тобто:

  • Зберігайте їжу в прохолодному місці.
  • Завжди встановлюйте температуру м’яса не менше 70 градусів за Цельсієм .
  • Ретельно мийте фрукти і овочі.
  • Уникайте контакту і споживання сирих продуктів тваринного походження.

Як захистити себе і своє оточення?

В основі профілактики, безсумнівно, лежить регулярне і, перш за все, ретельне миття рук з милом, яке виявилося більш ефективним в боротьбі з коронавірусом, ніж дезінфекція .

Мити руки слід:

  • Перед виходом з дому і після повернення
  • До і під час приготування їжі
  • Після відвідування туалету
  • Після кашлю, чхання і сякання
  • Після контакту з тваринами
  • До і після контакту з пацієнтом

Звичайно, мити руки марно, якщо ви не практикуєте це належним чином. В ідеалі ви повинні нанести мило для рук з усіх боків і в усі складки, а потім потерти його протягом як мінімум 20-30 секунд.

Не забудьте звернути пильну увагу на суглоби, кінчики пальців, тильну сторону зап’ястя і середній палець . Потім змийте теплою проточною водою і витріть чистим рушником. Якщо у вас під рукою немає мила, виконайте те ж саме з дезінфікуючим засобом, не змиваючи.

А что думаете Вы?!

Email адрес не будет опубликован.