Пахова грижа потребує оперативного втручання, не інакше
Пахова грижа – стан, коли певні внутрішні органи виступають за межі очеревини крізь паховий канал. Патологія проявляється випинанням, постійно супроводжується болем (навіть при невеликому фізичному навантаженні). У зв’язку з особливостями анатомії, у чоловіків хворобу діагностують набагато частіше, ніж у жінок.
Якщо ви помітили у себе припухлість в паховій області, яка зменшується або зникає в горизонтальному положенні, терміново запишіться на консультацію до хірурга. Лікування патології тільки хірургічне. Чим раніше буде діагностовано хворобу, тим менший об’єм втручання.
Чому потрібна операція?
Пахова грижа – хвороба, від якої неможливо вилікуватися консервативними методами. Потрібно лише оперативне втручання. Внутрішня порожнина живота вистелена тонкою сполучною тканинною плівкою – це очеревина. Вона досить щільна, обертає стінки живота й практично всі органи всередині. Паховий канал – маленький прохід.
Починається він у черевній порожнині та опускається в пах. При регулярному підвищенні внутрішньочеревного тиску зв’язки навколо каналу починають слабшати, а частини деяких органів, наприклад, петля кишківника, «провалюються» всередину нього. Щоб усунути дефект, потрібно зміцнити стінки каналу. Без операції цього не зробити.
Таблетки, уколи або носіння бандажу не впораються з проблемою. Якщо нічого не роботи, згодом грижовий мішок перестає вправлятися. Головна небезпека патології полягає в тому, що в будь-який момент він може застрягнути, що призведе до розвитку небезпечних для життя станів (перитоніту, сепсису).
Ознаки та симптоми
Клінічна картина хвороби має поетапний або гострий розвиток. Основні симптоми пахових гриж:
- випинання, що зменшується в стані спокою та збільшується при будь-якій напрузі (ходьба, кашель і т. д.).
- біль різної інтенсивності, який може віддавати в поперек або низ живота;
- дискомфорт при активності;
- важкість у животі;
- розлади сечовипускання, метеоризм, запори;
- збільшення розміру мошонки;
- порушення менструації.
Патологія легко лікується, застосування сучасних методик виключає розвиток рецидиву. Операція нескладна, займає близько години.
Як проходить діагностика?
Будь-яка підозра на пахову грижу – серйозний привід для візиту до лікаря. Оскільки симптоми патології схожі з клінічними проявами інших захворювань, проводиться диференціальна діагностика, яка включає:
- лабораторні аналізи крові й сечі;
- хірургічний огляд з пальпуванням випинання;
- кашлева проба;
- тест з напруженням;
- УЗД мошонки, пахового каналу, черевної порожнини (для визначення розміру та локалізації грижі, оцінки вмісту мішка).
- іригоскопія;
- цистоскопія, цистографія.
У разі необхідності лікар призначає додаткові дослідження.
Методи лікування
Для ліквідації випинання виконують операцію з видалення грижі. Існує два основні варіанти її проведення:
- Відкрита герніопластіка (операція Ліхтенштейну) – виконується через невеликий розріз.
- Лапароскопічна герніопластика – проводиться за допомогою ендоскопічних інструментів через кілька маленьких проколів.
Мета втручання – повернення внутрішнім органам анатомічно нормального розташування та зміцнення слабких стінок пахового каналу.
Підготовка до операції
Консервативних альтернатив хірургічному втручанню не існує. При защемленні грижі операція здійснюється негайно. В інших випадках її проводять після невеликої підготовки, яка включає:
- стандартний набір аналізів крові та сечі;
- УЗД
- електрокардіограму (ЕКГ).
Перед втручанням необхідно пролікувати наявні гострі або хронічні захворювання. Обов’язково попередьте хірурга про прийом лікарських засобів, який, можливо, доведеться тимчасово припинити. Більш докладно про підготовку розповість спеціаліст.
Лікування пахової грижі в Клініці Біляка
Досвідчені хірурги Закарпаття застосовують передові методи та матеріали. Ненатяжну герніопластіку виконують із використанням новітніх сітчастих імплантів із біосумісних матеріалів. Це забезпечує високий терапевтичний результат без ризиків відторгнення ендопротеза.
Комплексний підхід і застосування новітніх розробок в області хірургії скорочує час реабілітації, дозволяючи вже через 3-4 тижні увійти у звичний ритм життя. Якщо у вас діагностували пахову грижу або ви помітили у себе ознаки хвороби, не відкладайте візит до лікаря. Записатися на прийом до хірурга можна за номером телефона, який вказаний на офіційній сторінці Клініки Біляка.