COVID-19 проти грипу: чим схожі захворювання і чим відрізняються?

Хоча на перший погляд може здатися, що захворювання COVID-19, викликане новим коронавірусом SARS-CoV-2, ідентично звичайному грипу, насправді це не так. Хоча у обох захворювань багато спільного, вони багато в чому розрізняються. Тривалість інкубаційного періоду, смертність і швидкість поширення різні.

Не відчуваєте себе добре і сумніваєтеся, чи намагаєтеся ви заразитися класичним грипом або проявляєте ознаки зараження новим коронавірусом, що викликає респіраторне захворювання COVID-19?

Актуальні дані щодо захворюваності в Україні, можна дізнатися на портал ВГОЛОС в режимі онлайн.

Хоча ці два захворювання багато в чому схожі, між ними є ряд відмінностей. Однак не все видно на перший погляд. Поговоримо про них по порядку.

Чим відрізняються хвороби?

Імовірність Смерті

Чи турбує вас оточення, що коронавірус-це просто легша форма грипу? Ні за що. Ймовірно, найбільш істотна різниця між грипом і COVID-19 — ☠ це ймовірність смерті.

В даний час в разі зараження новим коронавірусом SARS-CoV-2 він до сорока разів більше, ніж у випадку класичного грипу, у всіх вікових категоріях.

У той час як середній рівень смертності від звичайного грипу становить 0,1%, середній показник у багато разів вище в разі коронавірусу. За оцінками експертів, вона коливається від 3 до 4%.

⚠ Однак остаточне число буде доступно тільки після пандемії. Це пов’язано з тим, що для перевірки результатів необхідно буде обстежити якомога більше пацієнтів. Також можливо, що остаточна кількість зменшиться через безсимптомних осіб.

Крім того, в цьому відношенні велике значення мають вікові групи пацієнтів. У той час як люди у віці від 70 до 79 років помирають приблизно в 4% випадків, у пацієнтів старше 80 років ймовірність смерті в два рази вище . З іншого боку, смертність серед осіб молодше 50 років значно нижче 1%.

Вразливі Групи

Звичайно, групи підвищеного ризику захворювання також пов’язані з віком. В обох випадках ризику піддаються літні люди . Однак вагітні жінки і діти також значно більш сприйнятливі до грипу.

Що стосується COVID-19, то наявні тут дані показують, що діти демонструють відносно високу стійкість до інфекції SARS-CoV-2. І якщо вони все ж заразяться, рівень їх труднощів низький, часто у них взагалі немає симптомів.

З цієї причини батькам настійно не рекомендується доглядати за своїми бабусями і дідусями , для яких перебіг хвороби може бути набагато більш важким.

Прогресування Хвороби

Хоча симптоми захворювань дуже схожі (COVID-19 також характеризується задишкою), їх перебіг багато в чому відрізняється. Важливою відмінністю є сама швидкість передачі . У порівнянні з коронавірусом, грип має більш короткий інкубаційний період, тобто період між попаданням вірусу в організм і першими ознаками захворювання.

Його тривалість становить в середньому від 1 до 4 днів . Для коронавірусу це може становити до 14 днів (у виняткових випадках до 21 дня). Під час них у пацієнта немає симптомів, але для свого оточення він в цей час найбільш заразний.

Однак перші симптоми хвороби ? можуть з’явитися у пацієнтів вже через 5 днів. Якщо говорити про швидкість поширення, то тут переможцем є грип.

⚡ Ці два захворювання також відрізняються один від одного часткою хворих з важким перебігом. COVID-19 виникає у 80% інфікованих без симптомів або у вигляді легкої застуди.

Близько 15% потребують медичної допомоги мають серйозний перебіг. Іншим 5% не обійтися без вентиляції легенів. Отже, кількість серйозних і критичних процесів вище, ніж у грипу. Той факт, що COVID-19 може призвести до двосторонньої пневмонії у пацієнтів групи ризику, також відіграє важливу роль .

Ще одна проблема з новим типом коронавірусу полягає в тому, що від нього поки немає ліків . Тому лікарі зосереджуються тільки на полегшенні окремих симптомів і чекають, поки пацієнти впораються з вірусом самостійно.

Вони також шукають різні альтернативи експериментальному лікуванню. Наприклад, було доведено, що ліки проти лихоманки Ебола, ВІЛ або ревматоїдного артриту є корисними. З іншого боку, ви також можете зробити щеплення від грипу.

Що спільного у хвороб?

Перш за все, те, що грип і COVID-19 є захворюваннями вірусного походження, також мають практично ідентичні симптоми. Обидва захворювання також передаються як повітряно-крапельним шляхом, так і через заражені предмети, до яких доторкнувся пацієнт.

З цієї причини для профілактики в обох випадках застосовуються практично ідентичні заходи, в основному підвищена гігієна-особливо миття рук і кашель в носових хустках (або рукавах), а не в долонях.

У зв’язку із зростанням числа випадків зараження коронавірусом в даний час звертаються за:

  • Носити Портьєри поза домом (в ідеалі також рукавички і окуляри)
  • Відстань від інших не менше двох метрів
  • Уникати великих груп людей
  • Виходити з дому тільки в самих невідкладних випадках
А что думаете Вы?!

Email адрес не будет опубликован.