А ви знаєте, що таке суші? Історія популярного блюда

Сьогодні поговоримо про суші. Ця страва є символом Японії і є одним з найпопулярніших японських страв у всьому світі.

Але все ж дайте відповідь на питання. Що таке суші? Не турбуйтеся якщо ви не змогли дати відповідь. Відповідь ви дізнаєтеся в нашій статті.

Для початку, суші-це просте блюдо, що складається з рису з оцтом і поєднанні з різними начинками, зазвичай морепродукти, і поставляється в різних формах, таких як.
Нігірі суші Макід суші Гункан суші Оші суші темакі суші Чіраші суші Інарі суші.

Суші в Японії можна покуштувати в самих різних закладах: від елітних ресторанів, де один суші може коштувати більше, ніж 1000 ієн за штуку, і в дешевих ресторанах kaitenzushi на ходу, які служать суші за 50 ієн за штуку подаються на конвеєрній стрічці.

Якщо вас цікавить доставка суші у Львові достатньо перейти на сайт Sushi GO.

У стародавні часи сиру рибу готували для вищих станів Японії в основному під час свят і фестивалів, і щоб зберегти його, його ферментували з рисом. Після процесу бродіння рис був відкинутий і була з’їдена тільки риба. Цю традиційну версію суші можна знайти і досі їдять в префектурі Сига. І називається Funazushi.

У 15 столітті люди почали їсти рис, який використовується для бродіння риби, перш ніж вона перетвориться на пасту. Два століття по тому, найбільший зрушення в історії суші стався, коли рис замінили оцтом в якості агента бродіння. Таким чином, не потрібно було чекати кілька місяців, поки процес не закінчиться і рибу можна вживати раніше.

Другий великий зсув в історії суші стався в період Едо. У той час суші були ще дорогими і в основному робилися для особливих випадків, поки один з майстрів суші в Едо (нині Токіо) не вирішив зробити дешево, смачно і швидко. Приготував суші для всіх. У період Едо, оскільки багато людей часто працювали на вулиці, кіоски з їжею під відкритим небом ( 屋台, ятай) був вибором номер один, коли справа дійшла до швидкого обіду на ходу.

Суші стали продаватися так добре і отримали прізвисько Hayashisushi (або «швидкі суші»), тому що їх швидко вони готували. Це ознаменувало народження нігірі суші. У той час шматочки суші були значно більші: майже в три рази більше сучасних суші.

Тим не менш, блюдо змінилося після Другої світової війни, коли Японія страждала від нестачі продовольства. Союз кухарів суші вирішив створити сервіс, який дозволив би людям постачати їх власний рис і заплатити невелику плату шеф-кухарю, щоб зробити набір з 10 суші, які були менше ніж довоєнні суші. Це стало стандартним розміром для сучасних суші. Через брак інгредієнтів в післявоєнні роки суші з овочами, такі як огірки (каппа-Дзусі) були винайдені. Нарешті, в 1950 році в Осаці відкрився перший суші-ресторан з стрічковим конвеєром. Народження ресторанів Кайтен-Дзусі допомогло зробити суші більш доступними. Хоча Кайтен-Дзусі продовжує бути популярним і донині.

А ви знаєте як правильно їсти суші?

Давайте розповім, так як вживання суші в Японії це цілий ритуал. Суші складаються з двох компонентів це: рис з оцтом що в Японії називається Shari і начинки під назвою Neta. Деякі популярні Neta включають в себе: тунець, лосось, креветки, вугор, морські гребінці, морський їжак і ще багато іншого.

Коли ви будете в Японії і замовите суші, в якому буде багато різних Neta, є навіть певний порядок, в якому ви повинні з’їсти різні шматочки суші. Деякі люди рекомендують починати з більш легкої Neta, наприклад з морського ляща, і пробираючись до більш сильним, таким як Анаго, який вже покритий густим соусом, і закінчуючи їжу злегка підсолодженим яйцем. Але насправді суші можна їсти як Вам зручно. Суші можна їсти руками або паличками.

Спочатку опустіть його в соєвий соус. Є навіть правильний спосіб як зробити це-тобто потрібно занурити Neta, а не рис. Для цього переверніть суші в сторону і занурте тільки невелику його частину, інакше соєвий соус придушив би тонкий смак риби. Коли ви їсте гункан, використовуйте імбир (по-японськи Gari), занурте імбир в соус і по краплях додайте на вершину гункан. Вже мариновані або витримані суші не потрібно занурювати в соєвий соус. Імбир також їдять між шматками, щоб допомогти очистити вашу палітру і оцініть наступні суші краще.

І запам’ятайте в Японії хороші манери це є суші за один укус, але не кусайте половину суші і не намагайтеся розділити його на кілька частин. Потім поклавши його назад на тарілку, так як це вважається поганим тоном.

Також важливо не відокремлювати рибу від рису. Хоча багато людей роблять це, так само Я не рекомендую додавати васабі в ваш соєвий соус. У Японії васабі поміщається шеф-кухарем у відповідні суші між Shari і Neta. Якщо ви не хочете, щоб в суші клали васабі, то можете попросити офіціанта або шеф-кухаря, сказавши японською фразу «васабі-нуки» (без васабі).

Ще одна причина не додавати васабі в ваш соєвий соус полягає в тому, що деякі суші краще використовувати з іншими приправами, крім васабі, такими як тертий імбир. Якщо ви будете їсти за стійкою перед шеф кухарем, майстер суші буде подавати суші один за іншим в перед вами на сервірувальній дошці під назвою Geta. Назва Geta насправді походить від його схожості з дерев’яною японською взуттям з тим же ім’ям.

Не переміщайте Getu з вихідного положення, замість цього візьміть суші рукою або паличками!

А что думаете Вы?!

Email адрес не будет опубликован.